baş tacı

Osmanlı Tarzı İlişki Evreleri

By  | 

Her ilişkinin bitişi acı’dır, canınızı yakar; ama bazıları “acılı adana” kıvamındadır, acı da olsa tatlıdır. Bu ilişkinin sonu Osmanlı gibi değil; ama evreleri bence benzedi. Her ilişki süreci böyle midir? Yoo, zaten bu yüzden bu Osmanlı tarzı bir ilişki!

Yazı: Hatice Kulak

hatice.kulak@mbsays.com

http://twitter.com/haticekulak


Süreç 1: Genç Osmanlılar

Güzel ilişki böyle mi başlar bilemiyorum… Adı konmayan bir durumdu aslında, biz sevgili miyiz sorusu benim aklımdan arada geçmedi değil ama hiç dilimden geçmedi. Mutluyduk işte; onunla geçirdiğim her an güzeldi, özeldi…

Süreç 2: Lale Devri

Evet, artık sevgiliydik ve çok mutluyduk; soru işareti yok, herhangi bir güven sorunu yok, sıkıcılık yok, her şey var da var. Tamam, etraftakiler için çok güzel bir süreç değildir bu sürekli etrafında mutluluk kelebeği gibi dolaşan bir çift, sürekli bir sevgi pötürcüklüğü; ama biz mutluyduk işte ne yapalım.

"Love and Other Drugs"

Süreç 3: Duraklama

Her ikimizin de yeterince derdi ve tasası var, bu dönemde birbirimize karşı anlayışlı olmalıyız ve birbirimizi hiç üzmemeliyiz. Sevgili yanı biraz da evin rahat koltuğu gibi; işten çıkınca omzuna başını yasladığın, koynunda uyurken tüm dertlerden arındığın bir yer; ama bunun aşka etkisi fenaaa… Hele de rutine binerse. O ateş, bir kova veya bir tanker su yemişçesine sönüverir maazallah!

Süreç 4: Yıkılış

Bitti. Evet, maalesef. Çok güzel günler yaşadık, çok eğlenceli ve çok şaşalı dönemlerimiz oldu ama bitti. Her ikimiz de bunu kabullendiğimize göre uzatmanın, yok manda rejimiydi, yok bilmem ne anlaşmasıydı denemenin bir manası yok!  Bittiyse, bitmiştir.

Sonuç: Oturun ve bir beyaz atlı daha bekleyin, ne diyeyim!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir