baş tacı

Parayla Değil Sırayla Bu Aşklar

By  | 

Mario oyunu gibi düşünün. Her aşama bir kale, her kaleyi geçene kadar ortalama 3 tartışma/kavga şansınız var. Aşk hep “bir sonraki kalede.” Sabredip ölmezsek, kurtarabiliriz.

Yazı: İrem Ezgi Işık

twitter.com/iremezgi_
“Sevgilinin seni seviyorum dememe sorunsalı” malum hepimizin güncel sorunudur ve olmaya devam edecektir. Sayfalarca yazı yazsak, bilmem kaç tane erkeği de sıkıştırıp sorsak, kesin bi tedavisini bulamadık bu durumun.

Herkese, ilişki adına süpersonik tecrübelerim sağolsun, verecek aklım var ya ; Geçenlerde  gece yarısı bir telefon geldi. “Hayır olsun”larla açtım telefonu. Arayan 10 senelik kız arkadaşım ve bir saatlik konuşmanın özetini geçiyorum : “Niye beni sevdiğini söylemiyor!!?!” Sebebi basit: Çünkü SEVMİYOR!

Yaşarken fark etmeniz kolay değil, ama zaman ilerlediğinde bi geçmişe dönüp bakın. Her şeyin yeri ve zamanı var. İlişkilerde sırasıyla:

Bir insandan önce “bi elektirik alırsınız.”
Sonra yavaş yavaş “hoşlanırsınız.”
Sonra “çok” hoşlanırsınız.
İşte tam bu aralıkta “seversiniz.”
Sonra sırayla “çok sevmek” “aşık olmak” “çok pis aşık olmak”  gibi durumlarda var, tabi araya “eski sevgili” “kısa giyme bozuşuruz” “bana ne pes oynuyorsan” lar girip ilişkinizi bitirmediyse.
(O meşhur ilk görüşte aşkı “duygu durum denge bozukluğuna denk gelme hali” olarak kabul ettiğimden, saymıyorum.)

Mario oyunu gibi düşünün. Her aşama bir kale, her kaleyi geçene kadar ortalama 3 tartışma/kavga şansınız var. Aşk hep “bir sonraki kalede.” Sabredip ölmezsek, kurtarabiliriz.

Bu erkekler için de geçerli. Arayan arkadaşımın daha  2.5 aylık bir ilişkisi vardı ve neden sevdiğini söylemiyor diye dert yanıyordu. Cevap basitti ve yüzüne vurdum: Çünkü SENİ SEVMİYOR!
Böyle yapmaya devam edersen de sevmeyecek. Bakın Tom Cruise ve David Beckham’ın aynı yatakta basıldığı bir hayatta zaten adam gibi adam bulmak zor, kaçırmak için değilde fazla kiloları yakmak için çaba göstersek diyorum hani?

Bir de ilişkilerde “eşit hızla sevmeme” sıkıntımız var. Biri birinden daha hızlı. daha önce seviyor ya da tüketiyor. Tamam sen seviyor olabilirsin ama o henüz sevmiyor. Ve biliyorum ki, o tatlı gülüşü, muhteşem kokusu, kaslı kolları, tüm vücudunu alaşağı ediyor, dilinin ucuna kadar getiriyor “seni seviyorum”ları, haykırmak istiyorsun ama karşılığında sırf sen kırılmamak için, yalandan bir “ben de” duymak istemiyorsanız, az biraz sabır.

Bi’durun yaa, sakin olun’bi, kaç aylıksınız?
Bi bekleyin, sizi sevsin, onun da dilinin ucuna gelip haykıracağı günler gelecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir