Kadın Kısmının Halleri

PMS: Endorfin Bencilliği

By  | 

Hem korsan hem çikolatalı erkek. Hem de sevgili. Vallahi ben o endorfin patlamasıyla kasabayı değiştirecek güce sahip olsam yine de yan gelip yatardım.

Her zamanın Pms’lisi: Derya Güzel

derya.guzel@madambrownie.com

Düşünüyorum.

Hayır, paragrafa nasıl başlanacağını falan değil. Bildiğin çikolatacı sevgili düşünüyorum. PMS zamanlarımın biyolojik olarak tam tersine, yani iş işten geçtikten sonrasına denk gelmesinin vuku bulduğu şu günlerde, hatta tam da bugünde!

Mükemmel bir kahvaltıyla başlayan, sıra sıra güzel konular öbeğinin ağızdan ağza dolaştığı bir pazar gününde bir mekanı terk edip diğer mekanda yeni insanlarla buluşarak enerjinin sebepsiz bir şekilde tavan yaptığı durumu devam ettirmenin bıdı bıdı bıdı… Yeter valla!

Sözü uzatmadan söyleyeceğim. Çikolatacı çocuk. Hoşsun, ortak ilgi alanlarımızın genişliğinden şüphe etmiyorum bile. Onu bırak, çikolatacısın! Ötesi yok… Hayır yani, düşünsene, çikolatacı bir sevgilin olsa o kütle kütle beyaz çikolataları her akşam eve gelirken bir bir getirse ne tatlı bir hayatımız olur ama. Ata geleneği hem, tatlı yiyelim, tatlı konuşalım. Gerekirse tatlı tatlı ısıralım yani, çikolataları.

Her ne kadar ben o çikolataları yerken mutluluktan gözlerim kısılarak kapanacak olsa da mavi gözlerinin dayanılmaz deliciliğine katlanamam ben. Hem gelin güvey olup hem de reddettiğimin farkındayım ama hayal gücüm olmazsa şu an bu yazının nasıl üçüncü paragrafında olurdum!

Doğru diyorsun, ara ara şizofrenliğim tutuyor. Ama olsun…

Ama yani insan bir “Chocolate” filminin içine atıyor kendini bu fikirle. Hem korsan hem çikolatalı erkek. Hem de sevgili. Vallahi ben o endorfin patlamasıyla kasabayı değiştirecek güce sahip olsam yine de yan gelip yatardım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir