Kadın Kısmının Halleri

PMS: Koltuk

By  | 

Bir kadın için dünyadaki en ağır yüklerden biri de pmsken dert dinlemek olsa gerek. Güzin abla benim kadar acı çekmedi, çekemez.

Yazı: Derya Güzel

derya.guzel@madambrownie.com

O kadar köşeler yaptık, arkadaşlarımıza da bahsettik ama hala pms’in ne olduğunu bilmeyen erkek arkadaşlarım var. Oturup da anlatamıyorsun hepsine. Oysa bilse, ‘he bu kız bu aralar gergin azcık üstüne gitmeyiversek iyi sanki’ dese ne güzel olacak dünya, ne güzel ötecek kuşlar falan.

Ama hayır! Böyle gelmiş böyle gidecek derler ya, ben erkeklerle kadınlar arasındaki duruma ‘gün gelecek herkes birbirini anlayacak, gün gelecek herkes birbiriyle sevişecek’ diyemiyorum maalesef. Gün gelecek, olsa olsa biri birinin üstüne gitmekten yorulacak. Belki o zaman tatlıya bağlanacak.

Neyse, şey oldu dün gece. Malum durumlarda bir gecikme söz konusu ve geciktikçe daha çok canımı yakıyor. Kalça ile sırt arasındaki bölgenin adı belse, şu saatten sonra orayı unutmak istiyorum mümkünse. Zaten mıhlanmışım bilgisayarın başına, gözlerimi ayırmadan iş yapıyorum şu kıçı-kırık sandalyenin üzerinde. Bir de akşam olunca sen düşün halimi. Onun üzerine de yetmezmiş gibi üç beş kişiye Güzin ablalık yap. Tabi, arkadaşlar böyle günler için vardır, komşu komşunun külüne muhtaçtır, iyi dost kara günde belli olur ama yavrum bundan daha kara gün mü olur?[i] Bırak ayakta durmayı, oturmaya halim yok, bir de verdiğim tavsiyeleri eleştiriyorsun! Hele böylesi acı dolu bir gün de sana vakit ayırmayı kendimce başarabilmişken. Kadın kadının halinde anlar yavrucum, madem kız arkadaşınla sorun yaşayıp gelip benle dertleşmek istiyorsun, o zaman otur, bir sus! Üste çıkma. [ii]

Neyse başa gelen çekilir arkadaşlar. Anlamanızı da beklememiştim zaten. Siz en iyisi toplaşıp bana rahat bir koltuk alın. Öperim.


[i] Abartıdan kaçının. Pms söz konusuysa o kadından derhal uzaklaşınız.

[ii] Üstelik cümle arasında ara mesaj olarak waffle ve çikolata kelimelerini kullanmışken.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir