Kadın Kısmının Halleri

PMS: Soda Şişesi

By  | 

Pms’in en güzel yanı, istediğin kadar yiyebilmek demiştim. Kimse sana bir şey diyemiyor diye savunmaya geçmişim bir de.

Pms’li: Derya Güzel

derya.guzel@madambrownie.com

Oh, öyle yanılmışım ki! Bunu şişik ve sancılı bir karın ile söylemek inan bana hiç zor olmuyor. Hele İstanbul’da sıcak hava dalgası baş göstermeye başlamışsa. Koca göbeğinle yürüsen olmuyor, otursan olmuyor, yemin ediyorum birazdan çatlayacağım orta yerimden.

Böyle durumlarda kadın kadının halinden anlar ya, bazen hiç olmuyor. Bir bakıyorsunuz köprüdeki iki keçiyi oynuyorsunuz. Alenen belirtmeyeceğim kim olduğunu (dedikosunu yapmış sayılmam hem), sırf 1 hafta reglsi gecikti diye menopoza girdiğini zanneden bir arkadaşım var. Çok terlediğinden ve geceleri üşüdüğünden bahsedip duruyor. Havalardandır diyorum, hadi be sen de hiç halden anlamıyorsun diyor. Bu yaşta menopoz mu olurmuş diyorum, bir haltlar yemişsindir sen diyorum, sinir yapıyor bana.  E ben ne diyeyim şimdi sana, çatlamak üzere olan göbeğimle mi uğraşayım senin çok terleyen durumunu mu düşüneyim? E tamam arkadaşız falan da, hep ben mi fedakâr olacağım canım. Azıcık beni düşünsen ne olur sanki. Aynı anda pms’teyiz diye içimizden biri eziyet çekecek diye bir şey yok ki, pekâlâ beraber de götürebiliriz bu işi. Tamam, abartıyormuşum gibi durabilir, neticede karı-koca değiliz. Ama her kadın regl öncesi biraz bencil olur. Bu yüzden dünyanın bütün tatlılarını kucağında görmek için erkek arkadaşını da delirtebilir.

Gerçi ben şu anda ne tatlı ne de bir erkek görmek istiyorum.

Dünyanın bütün sodalarını istiyorum.

Anne! Şu boş şişeleri alsana…

Dipnot: Bu arada Madam Brownie’nin pms tişörtünden bahsetmek istiyorum. Şu an benim için hiçbir şey bu kadar net olamazdı. Pms günlerinde görüşmeyelim lütfen.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir