Ayın Dikkat Çekeni

PUMA Love THY Planet

By  | 

PUMA CREATIVE FACTORY –  LOVE THY PLANET

PUMA_LOVE THY PLANET_4

 Dünyaca ünlü yaşam ve spor markası PUMA 2010 yılından beri gerçekleştirdiği Creative Factory etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

Daha önce ayakkabıların ve ikonik T7 ceketlerin yeniden tasarlandığı çalışmada bu kez t-shirtler ve çantalar yaratıcı ellerde şekil buldu. Tasarımcı, blogger ve sanatçıların katılımı ile gerçekleşen etkinliğin teması “Love Thy Planet” oldu.

Güneş ışığı ile tamamen doğal bir boyama tekniğine sahip LUMI ile iş birliği içinde gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar tasarımlarını güneş ışığı ile boyama yaparak tamamen organik bir biçimde hazırladılar.

PUMA_LOVE THY PLANET_2

PUMA’nın Creative Factory etkinlikleri 2010 yılından beri dünyanın pek çok ülkesinde gerçekleştiriliyor ve yapılan tasarımlar ve tasarım süreçleri büyük ilgi görüyor. Her yıl biraz daha gelişen projenin 2013 yılı teması şimdiye kadar yapılanlardan çok farklı ve çok daha eğlenceli.

Etkinlikte sorumluluk sahibi moda anlayışıyla; ormanları ve tehlike altındaki vahşi yaşamı tehditlerden korurken, insanların kırsal yaşamın; adil ve eşit ücretli çalışma ortamının geliştirmesi için de çalışan Wildlife Works projesi kapsamında Kenya’da üretilen tamamen organik t-shirt ve çantalar kullanıldı.

PUMA_LOVE THY PLANET_1

Katılımcıların Lumi boyaları ile tamamen organik bir boyama tekniği kullanarak güneş ışığı ile tasarımlarını hazırladığı etkinlikte çıkacak sonuçlar merakla beklendi. Süt Kutusu, Deniz Eslek, Nice Things For Nice Boys gibi bloggerların yanında; Milkyhead’den Nur Teker, graffiti sanatçısı Leo Lunatic, keçe ile harikalar yaratan Ezgi Genç, Ayça Aras, tasarımcı ve sanatçı Emir Yargın, müzisyen Deha Bilimlier gibi yaratıcı isimlerin de katılımı ile renkli ve eğlenceli bir tasarım ortamı yaratıldı.

PUMA_LOVE THY PLANET_5PUMA_LOVE THY PLANET_6

 

 

 

 

 

 

 

6 saat süresince devam eden etkinlik boyunca; davetliler tarafından Lumi boyalar ve yaratıcı malzemeler kullanılarak 120 Puma t-shirt ve 75 Puma organik bez çanta tasarlandı.

PUMA Love Thy Planet worksop Türkiye’den çıkan tasarımları ve diğer ülkelerin temsilcilerinin tasarımlarını merak ediyorsanız; ayrıntılı bilgi için www.pumalovethyplanet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir