mb büyüteci

Red Bull Yaratıcı Kutular başladı!

By  | 

İsteyenler Red Bull kutularından yapılar kuruyor, kaynak yapıyor, tutkallıyor, çekiç vuruyor; isteyenler eğip büküp figürler yaratıyor; isteyenler Red Bullkutularına baskı yapıyor; isteyenler resmin ya da fotoğrafın bir parçası haline getiriyor.

Yazı: Madam Brownie

Red Bull Yaratıcı Kutular 1999 yılından beri dünyanın çeşitli yerlerindeki 42 şehirde hayata geçirilen bir yaratıcılık arayışı. 13 yıldır sanatı bir yaşam biçimi haline getirenlerden, yaratıcılığı seven kişilere kadar farklı kültürlerden binlerce insan Red Bull kutularını kullanarak hayallerini gerçekleştiriyorlar. İsteyenler Red Bull kutularından yapılar kuruyor, kaynak yapıyor, tutkallıyor, çekiç vuruyor; isteyenler eğip büküp figürler yaratıyor; isteyenler Red Bullkutularına baskı yapıyor; isteyenler resmin ya da fotoğrafın bir parçası haline getiriyor. Bugüne kadar üç boyutlu modeller, heykeller, fotoğraflar, akış halinde objeler yapıldığı gibi çağdaş sanat eserleri de yapıldı. Yarışma, yaratıcılığı sınırlamamak adına tarza müdahale etmiyor. Üzerinde çalışılmasına izin verilen ana malzeme mavi ve gümüş renk Red Bull kutuları!

Red Bull Yaratıcı Kutular’da kullanılacak olan teknikle ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Burçak Madran, Erdem Akan, Cem Dinlenmiş, Esen Karol, Gamze Saraçoğlu, Mehmet Turgut ve Mehmet Erkök’ten oluşan jüri başvurular arasından 50’sini sergilenmek üzere seçecek.

Halka açık olan sergi Aralık ayında başlayacak; eserler, ziyaretçiler ve jüri tarafından değerlendirilecek. Jürinin birinci seçtiği eserin sahibi Milano Tasarım Haftası’na; sergiyi izleyenlerin birinci seçtiği eserin sahibi İsveç Ice Hotel’de konaklama ve Buzdan Heykel Yapma Atölyesi’ne katılım hakkı kazanacak. Yarışmaya katılmak isteyenler 18 Kasım’a kadar www.redbull.com.tr/yaraticikutular adresine  başvuru yapabilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir