Kadın Kısmının Halleri

Yenmemesi Gereken Yemekler

By  | 

Mesela Süleymaniye Kurufasülyecisi sizin için çok lezzetli bir mekan tercihi olabilir fakat kimse bu özel günü kurufasülyeciden kendisine yadigar kalanlarla geçirmek istemez :

Yazı: Zeynep Öz

Sevgililer gününü iple çekenlerden olsanız da ya da sizin için hiç önemli bir gün olmasa da, ister istemez sevgilinizle plan yapmak zorunda hissettiğiniz günlerden biri sevgililer günüdür. Kaçınılmaz bir plan içine giriyorsunuz ve her şey mükemmel olsun istiyorsunuz. Fakat aklınızdan çıkarmamanız gereken bir şey var: YEMEMENİZ GEREKENLER!

Mesela Süleymaniye Kurufasülyecisi sizin için çok lezzetli bir mekan tercihi olabilir fakat kimse bu özel günü kurufasülyeciden kendisine yadigar kalanlarla geçirmek istemez :  ) Ya da kahvaltı edeceksiniz sucuklu yumurta da yemeyiverin canım.

Biz bohem bi çiftiz ve Kabataş sahilince köfte ekmek yemek istiyoruz derseniz; şimdiden uyarıyorum: Lütfen o yarım ekmeğin içine soğan koydurtmayın! ‘İkimiz de yersek bir şey olmaz.’ mantığı ise çok tehlikelidir. İkiniz de soğan yeseniz de, o soğanın herhangi birinize kokmayacağını nereden bileceksiniz?

Bi kere herkesin vücut yapısı aynı değil. Midesi rahatsız insanda soğan kokusu baskın olabilir; kimi kilolarca soğan yer ama o kadar da kokmaz.

Bu arada sarımsak konusunda hiç uyarmıyorum bile. Hepimiz otobüsteki amcadan yükselen sarımsak kokusunun nasıl akla zarar olduğunu biliyoruz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise mesela sevgiliniz mantar sevmiyor olabilir; köri sevmiyor olabilir. Siz de gidip mantarlı makarna yiyip bütün sevecenliğinizle ‘Dur bi öpeyim!’ derseniz; anında kendinizden soğutma başarısını göstermiş olursunuz.

Yemek konusu dışında bir de o gün alkol alacaklara uyarı: Aman ha dozu kaçırmayalım! 3 kadeh şarapla sarhoş olduğunuzu biliyorsanız; sınırı iyi çizmek lazım. Ya da tekila sizi kusturuyorsa; sevgilinizin üstüne kusma ihtimalinizi gerçekleştirmek istemezsiniz değil mi?

İnsan gibi gidin bir tavuklu salata yiyin; peynirli bir pizza yiyin. Ekstrem hareketlere girmeyin boşuna. Ne zaman böyle abuk sabuk bir şey yemeye meyil etseniz aklınıza lisedeki ağzı kokan sevgiliniz gelsin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir