baş tacı

Sevsek mi Sevmesek mi Bilemiyoruz

By  | 

Yazı : Yasemin Kennedie

Bazı renkler kabul edilir, bazıları bir türlü edilemez.

Sonuçta kırmızı ve turuncu saç çok kabul edilebilir. Kimse saçını kırmızı boyadığında parmakla gösterilmiyor. Ama yeşile boyarsak vay halimize. Sokak dolusu insanlar dönüp bakar, bakmakla kalmaz hatta belki de bol bol laf atar.

Havaların da ısınmasıyla genel adıyla bu “Tumblr Kızı” saçlarını sokaklarda çokça görmeye başladık. Upuzun bele kadar saçların uçlarında maviler mi istersiniz, yoksa saçın önüne atılmış yeşiller mi. İlk bakışta “ay çok güzel!” dedirten saçların duştan çıkınca nasıl durduğunu eminiz hepimiz bir kere denediğimiz için aslında çok iyi biliyoruz.

İsterseniz bir kaç cümleyle “farklı” saç renklerini biraz inceleyelim.

Mavi Saçlar:

mavi saç 

 

 

 

 

 

Bakın eğer esmerseniz ve siyah saçlıysanız bu işe hiç girişmeyin. Mavi saç boyası ilk yıkamadan itibaren yeşile doğru kayıyor, hatta bir süre sonra sarı demeye bile dilimizin varmadığı bir renge dönüşüyor.

Çok istiyorsanız geçici boyalarla saçınızın bir tutamını boyayın, olmadı kestirmeyi göze alıyorsanız saçlarınızın ucunu boyayın. Ama o ilk gördüğünüz muhteşem maviyi ertesi gün saçınız suyla buluştuğu anca göremeyeceksiniz. Onu lütfen unutmayın.

Hala ısrar ediyorsanız ve saçınızı kökten mavi boyamaya kararlıysanız, geçmiş olsun. Bu tarz renkleri başka boyayla kapatmak da oldukça zordur.

Mor Saçlar: 

mor saç

 

 

 

 

 

 

Malesef bunlar da akıyor, yerini turuncudan hallice bir renge bırakıyor. Ama saçlarınız sarıysa ya da açık kahveyse belki bir çılgınlık edip deneyebilirsiniz.

Ya da biz mor rengine biraz(!) sempati duyduğumuz için bu bize daha sıcak bir tercih gibi gelmiş olabilir.

Ufak bir tavsiye, saçınız ıslakken beyaz – krem vs gibi açık renkli kıyafetler giymeyiniz. Bizden söylemesi.

Yeşi Saçlar:

yeşil saç

 

 

 

 

 

 

Yeşil saça söyleyecek pek bir lafımız yok aslında.

Tek su temasında sarımsı bir renk olacağı o kadar aşikar ki. Bunu hiç denemesiniz de olur. “Amaaan kestiririm” derseniz ucuna biraz sürmenize izin verebiliriz. Yoksa zaten baksanıza, güzelim kızlar bile ota dönmüşler.

Pembe Saçlar:

pembe saç

 

 

 

 

 

 

Sanki en tatlısı pembe saçlar. Bu sefer de yıkandıkça sarıya değil griye dönüşüyorlar ama bir sevimliliği olduğu gerçek.

Koyu pembenin de aslında kırmızıdan pek bir farkı yok zaten. Saçlarınız siyahsa bundan da uzak durun. Sarı saçlıysanız uçlarınızı boyayıp pamuk şeker kıvamında saçlarınızı savura savura gezebilirsiniz.

Sonuç olarak renkli saçları biz yapmayın demiyoruz, yapın. Ama hobi olarak yapın. Azıcık ucunu boyayın, hevesinizi alın ve gülüp geçin. Sonuçlarını unutmayın. Yanan saçlardan ve akan boyalardan şikayet etmek için hayat çok kısa!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir