RELATIONSHIT

Sır Perdesi: Olgun Kadın

By  | 

Erkekler neden bir dönem hep kendilerinden yaşça büyük kadınlarla beraber olurlar?

 

Yazı: Uğur Parıldak

 

Herkesin bir öğretmeni vardır. Yere göre bu baba olur, yere göre Miyagi san.

Ama ne babayla ne de Miyagi sanla erkeklerin esas derdi üzerinde çalışılabilir. Yani Allah aşkına gidip babayı öpemezsiniz değil mi?İşte bu gibi noktada hayatımızın illa ki bir evresinde yaşça kendimizden büyük bir kadınla birlikte oluruz biz erkekler. Her erkeğin geçtiği doğal bir süreç bu. Tabi lisede hayatınızın aşkıyla tanışıp evlenmediyseniz onunla.

Bu kendinden yaşça büyük kadınla aşk yaşama durumu bir erkeğin kendi yaşıtı sevgilisiyle birlikte olup ilişkilerin tüm “yok bir şey’ini” çektikten sonra gerçekleşiyor. Erkek o kadar sıkılıyor ki bu durumdan, gerçekten düşüncelerini oturtmuş, ne istediğini bilen, bir erkeğin sınırlarını bilen, ilişkilerde nelerin olup olamayacağını idrak etmiş, peri masallarının gerçek olmadığını anlayan bir kadınla, yani aslında yaralı bir kadınla birlikte oluyor. Bir erkeğin kendinden yaşça büyük kadını seçmesinin birkaç nedeni var aslında:

“Yok bir şey doktrini”: Bir kadın “yok bir şey” demeyi öğrendiği an erkeğin çilesi başlıyor. “Var bir şey ama ne?” diyip kalakalıyorsun. Bir kadın senden müneccim olmanı, onun kadar anlayışlı olmanı, kırıldığı noktaları şakkadanak bilip pattadanak onu onarmanı bekleyebilir. İş bu ahvam ve şerait içinde genç erkekler tecrübesizlikleri yüzünden kadını onaramıyorlar. Bu da süper dandik bir duruma neden oluyor. Oysa yaşça büyük kadın genç bir erkekle birlikte olduğunu bildiğinden ondan süper atılımlar beklemiyor. “Yok bir şey” de demiyor işte. Pat diye söylüyor “ Pardon da benim yemeğe başlamamı beklemeden yemeğe başlamışsın” diyebiliyor. Oysa dediğim gibi erkeğin yaşında, veya daha küçük yaşta bir kadın tüm yemeği suratı karartarak ve “Yok bir şey” diyerek sessizlik içinde geçirebiliyor.

Korkuyorum açılımı: Yaşıt/yaşça küçük kadın devamlı bir şeylerden korkar. Sevişmekten korkar, ayrılmaktan, kilo almaktan, kaybetmekten, aldatılmaktan, savaşlardan, yağmurdan bazen her şeyden korkar. Ve bu korkularını dile getirerek, bu korkularına çözümü yağız delikanlıdan bekleyerek ilişkiyi gerer. Oysa ki olgun kadın kimsenin superman olmadığının farkına varmıştır. Ayrıca yukarda bir yerlerde dediğim gibi, yaşı büyük olan kadın en başta “Çok tatlı çok süper, hiç kasıntı değil ve devamlı seks istiyor; ama sonuçta ufak yahu yapabilecekleri sınırlı” şeklinde kabullendiğinden olayı, ortamı germez. Kendi başının çaresine bakar korkarsa bile.

Özet geç diyenler için özetleyeyim: Görüldüğü gibi olay basit aslında. Erkek hayatının bir devresinde erkek değil çocuk olmayı istiyor. Luverden çok hızlı fırladığını düşünüp, “ama ben hala çocuğum yahu” dediği anda onu tam bir erkek olarak görmeyen, ama garson boy ihtiyaçlarını gideren, bir oğuldan çok erkek gibi sevebilen birisine koşuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir