Son Moda Erkek

By  | 

Ama şimdi çok başka bir durumla karşı karşıyayız: Feminen fakat yakışıklı erkek!

Yazar: Zeynep Öz

2000’lerin erkeği: Feminen Erkek!

Fakat hangi feminenlikten bahsettiğimizi iyice bir ayırt etmek gerekiyor. Geleneksel erkeklerin sinirlerini zıplatan yeni moda erkekler; sadece davranışlarıyla değil asıl giyindikleriyle gündemde. Ta eski zamanlardan beri kadına yakıştırılan ‘süslü’ olma durumu artık çağımızın erkeklerinin de öncü sıfatlarından biri.

Bir aralar metropol erkeği kavramı vardı; bayağı da uzun sürmüştü. Traş olmuş, takım giymiş abilerin görüntüsü zihinlerimizde yankılanırdı. Ama şimdi çok başka bir durumla karşı karşıyayız: Feminen fakat yakışıklı erkek!

Tabi gördüğümüz üzere pantolonlar oldukça dar. Ama rahatsız olduk mu? Olmadık. Hatta bayıldık. Modaya olan ilgileri onları bizden uzaklaştırmıyor, aksine daha da yakınlaştırıyor; e sonuçta ortak yönlerimiz çoğalıyor. Erkeklerin modaya olan ilgisinin artmasının nedeni de sadece kendilerinden kaynaklanan istekler de değil; sonuçta gelişen pazar onları da kapsamaya başladı. Özellikle tasarım ürünler ve görselliğin zamanla  daha da önem kazanması, erkeklerin modayla içiçe geçmesinin en önemli sebeplerinden. Fotoğraflara bir göz attığımızda aramızdan çıkacak memnuniyetsiz kadın sayısı bir elin parmaklarını geçmez sanırım.

V yakaların dövmelerle şenlendiği, dar kotların o duruşlara seksapelite kattığını inkar edemeyiz. Bu son fotoğraf da benim favori kombinlerimden biri.

Devam edin gençler, yaşasın feminen erkek!

*Fotoğraflar LOOKBOOK’tan alınmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir