baş tacı

Sonunda Bahar!

By  | 

Yazı : Yasemin Kennedie

Bu aralar aklınız hep dışarıda ve bir yerlere gidip gezmek mi istiyorsunuz? Ya da işe gitmemek için türlü  bahaneleriniz mi var?

Yataktan zor kalkıyor da olabilirsiniz, ya da hiç yapmadığınız outdoor bir spora başlama kararı almış olabilirsiniz.

Korkmayın, siz de bir tuhaflık yok. Sadece bahar geldi! Kalın kıyafetlere, gri gökyüzüne alışan bünyenizse kalıplarından çıkıp yeniden canlanmak istiyor.

Bu saydıklarımızın dışında baharın geldiğini nereden mi anlayabiliriz?

İşte size bir kaç örnek:

Sokaklarda renkli ve bol desenli kıyafetler görmek:

bahar geldi1

Boğazlı kazaklara, kalın ceketlere hatta yünlere gömüldüğümüz günler geride kalınca kendimizi bir anda ağustos ortasında hissediyoruz. O yüzden bir anda sokaklar çiçek desenli kıyafetlerle dolmaya başladı.

Sonuçta yazın sıcağından bunalmadan baharın hevesini yeterince almamız lazım :) Hem bahar demek çiçeklerin açması ve kuşların cıvıldaması değil midir ki?

Arkalarda kalan pembeleri, mavileri çıkarın; içine yeşiller hatta turuncular katın. Kot şortları ve çiçekleri etekleri de sakın unutmayın!

Çilek kokulu marketler ve top top dondurmalar:

bahar geldi2

Şimdi hakkını vermek lazım, portakal da güzel bir meyve. Ama bir çilek yada kiraz değiller. Daha karpuzla kavuna kavuşamadığımız için o konuya hiç girmiyoruz :)

Marketlere çilek geldi, instagramlar çilek tabaklarıyla doldu. Yoksa siz hala hafta sonu dondurma yemeye gitmeye başlamadınız mı?

Sinema planları yerine piknik planları yapmak:

bahar geldi3

 

Hava yağmurluyken yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri hiç şüphesiz sinemaya gitmekti. Güneş çıkmışken bu güzel havaları sinemaya kapanarak harcamayı aklınızdan bile geçirmeyin! Arayın yakın arkadaşlarınızı yakınlarda güzel bir yeşil alan bulup keyifle piknik yapın.

Hem piknik öncesi aktivitelerde de çok eğlenebilirsiniz. Düşünsenize arkadaşlarınızla birlikte yiyecekleri hazırlıyorsunuz, ufak da olsa bir menü hazırlıyorsunuz! Bizce kulağa çok güzel geliyor!

“Yok ben bu havaları biraz daha sakin geçirmek istiyorum.” diyorsanız pikniği arkadaşlarınız yerine sevgilinizle de yapabilirsiniz! Ufak bir sepete biraz atıştırmalık hatta 2 de kadeh koyduğunuzda kabarık hesap ödeyeceğiniz bir yemekten daha çok keyif alacağınız garantiliyoruz!

Ve tabi ki Aşk:

f5522b5e40f8e27059373d0888b74eb1

Aslında burada söylenecek çok da fazla şey yok. Sevgiliniz varsa gidin sarılın, içiniz kıpır kıpırken aşkınızı saklamayın.

Eğer sevgiliniz yoksa ve sevdiğiniz biri de varsa, fazla beklemeden gidin sevginizi anlatın. Belli mi olur, belki bahar ikinize de iyi gelir :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir