Takipte

Türk Sanatçının Eserleri Berlin’den, Sonra Paris’te!

By  | 

Dünyaca ünlü heykel sanatçısı Emel Vardar, 2011 yılında yaptığı yeni heykel çalışmalarını sergilemek üzere Berlin ve Paris’te.

Yazı: Madam Brownie

Bugüne kadar İtalya, Amerika, , Fransa, Hollanda İspanya, İngiltere, Monako, Almanya, Çin gibi dünyanın birçok ülkesinin önemli müze sergileri ve sanat fuarlarında sergilenen kristal cam ve bronz malzemeden yaptığı kadın heykelleriyle sanat eleştirmenlerinin dikkatini üzerine çeken Emel Vardar,

8-11 Eylül tarihlerinde Berlin, Berliner Liste 2011 Sanat Fuarı’ndaki sergide  heykelleri ilgiyle izlenen Emel Vardar 22-23 Ekim tarihlerinde Paris,  Carrousel du Louvre Art Shopping Sanat Fuarı’nda bronz, cam ve çelik malzemelerden tasarladığı kadın figürlerinden oluşan heykel sergisi ile Türkiye’den bir kez daha söz ettirecek.

Sanatçı, hareketli ve stilize normlarda oluşturduğu kadının zarafetini, duygusallığını ve gücünü vurguladığı eserlerinde klasikle moderni birleştirip, kadınların ebedi güzelliğinin yanı sıra, zamanaşımına uğramayacak, kalıcı güzellikler yaratıyor.

Heykel çalışmalarını İstanbul Fulya’daki Eylül Sanat Galerisi’nde sürdüren sanatçı, 2012 yılı sanat fuarları ve sergileri için dünyanın birçok ülkesinden şimdiden davet alıyor.

Sitesini de ziyaret edebilirsiniz: www.emelvardar.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir