Ugg Yasağı Mı?

By  | 

Yeni yasakla beraber artık öğrenciler okula botlarıyla gelebilecekler ama sınıfa girerken botlarını değiştirmek zorunda kalacaklar. Ama bu öğrenci zekası için yetersiz bir yöntem değil mi?

Yazı: Madam Brownie

UGG botlar sizi sadece sıcak tutmakla kalmıyor; aynı zamanda sınıftayken cep telefonunuzu ve çikolatanızı saklamak için harika bir gizli alan görevini görüyor. Herhalde denemeyen yoktur aramızda : )

Bu ve bunun gibi nedenlerle Pennsylvania’daki Pottstown Middle School Avusturalya’nın favori ayakkabısı olan UGG botları yasaklama kararı aldı. Yeni yasakla beraber artık öğrenciler okula botlarıyla gelebilecekler ama sınıfa girerken botlarını değiştirmek zorunda kalacaklar.

Pottstown School Yasaklama Komitesi üyesi John Armato medyaya yaptığı açıklamada botların getirisi olarak öğrencilerin eksiksiz bir eğitimden uzak kaldıklarını ve okulun ‘pozitif bir eğitim ortamı’ yaratmak için botlara yasak koyduğunu belirtti.

Ancak bu karar bazı ateşli velileri harekete geçirmiş görünüyor; ebeveynlerin endişesi ise her gün birkaç çift ayakkabı değiştirecek olan öğrencilerin üzerinden oluşacak baskıdan kaynaklanıyor. Sonuçta sürekli ayakkabı değiştirmek gereken bu uygulama kız öğrencileri hiç düşünmüyor. Velilerden bir tanesi  ‘Benim kızım ağzında gümüş kaşıkla doğmadı, alım gücüm onun her gün birkaç ayakkabı değiştireceği kadarını karşılayamayacaktır .’

Sokaklarda dolaşan bir söylentiye göre öğrenciler yeni bir isyan hazırlığındalar: Sınıflara telefonlarını ve yemeklerini gizlice sokabilecekleri yeni alanlar keşfediyorlar. Hem kadının aklından korkmak lazım hem de öğrenci yaratıcılığından : )

Uggları rahat bırakın sayın yetkililer; hem ayaklar üşümesin hem cep telefonları rahat etsin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir