RELATIONSHIT

Uzak Durulması Gereken Kadın Ve Erkek Tipleri

By  | 

Ben şu ana kadar tam yetmiş beş dünyayı kurtardım, altı yüz kez insan ömrünün uzamasını sağladım (?), yedi bin seksen beş kez de osurdum. Osurmak çok önemli bir hadisedir, hatta dünyanın kurtarılmasıyla eş değerdir. Peki ya sen ne yaptın?

Yazı: Yeşer Sarıyıldız

yeser.sariyildiz@mbsays.com

“Ben bugün dünyayı kurtardım, peki ya sen ne yaptın?” kadınları:

Genellikle yüksek bir binanın yüksek katlarından birinde olup zamanlarının çoğunu kendilerine göre büyük, dünyaya göre küçük, dekorasyonun her yerinden minimalizm fışkıran ofislerinde geçirmektedirler.

Bir kere kadın dediğinin yayıntısı bol olur arkadaş. Ne minimalizmi, kimi kandırıyorsun sen? Biz bilmiyor muyuz o çekmecenin içini? Gizlice yediğin çikolata ambalajlarını tıkıştırdığını filan?

Ayrıca özellikle belirtmek istiyorum ki, yediğin çikolatalar hiç mi hiç umurumuzda değil, aynı şekilde dünyanın da öyle.

Her neyse, seninle muhatap olmayacağım daha fazla.

Bu kadın kısmısı Umut Sarıkaya tarafından çizilse her tarafından “bakım, bakım, bakım” çıkardı kesin. Tek kıskandığım noktaları da bu zaten. Uyumuyorlar mı bunlar hiç? Nasıl bir zaman var anlamadım ki… Torpil filan işliyor mu bu işlerde, bilen var mı? Gerçi olduk olmadık zamanlarda vampir dişlerini, olmadı pençelerini, o da olmadı kendisini büyütüp karşısındakini hızlı bir şekilde küçülten gözlerini devreye sokmakta usta olduklarından insan olmayabilecekleri konusunda bazı şüphelerim var.

Birlikte çalışıyorsanız yaptığınız herhangi bir hatanın dışında bir de iş mülakatlarında çıkarırlar bu yüzlerini.

–          Ben şu ana kadar tam yetmiş beş dünyayı kurtardım, altı yüz kez insan ömrünün uzamasını sağladım (?), yedi bin seksen beş kez de osurdum. Osurmak çok önemli bir hadisedir, hatta dünyanın kurtarılmasıyla eş değerdir. Peki ya sen ne yaptın?

–          Beeen… Hiiiç…

Yeter artık, bu savaşı onların kazanmasına izin vermeyin. J Ayrıca dikkat edin, konuşurken hepsinin ya burun delikleri büyüyor ya da burunları oynuyor, cidden bak, çok komik.

Efendim? Hayır canım, nerden bileyim yatakta nasıl olduklarını? Aaa ama sen de…

Sakalı var erkekleri:

Diyelim ki biriyle tanıştınız. Komik, eğlenceli, tarz da bir adam. Biraz entel filan olabilir mesela, daha gençlerimiz içinse rocker da olabilir diyebiliriz. Başlıktan da anladığınız gibi sakalı var kendisinin; ama öyle böyle değil. Şöyle mesela:

Tabii ki böyle birinden bahsetmiyorum tam olarak J Hani dünyayı gezerek kolye satan acayip biri mesela, konuşmaları etkileyici; “Sabaha kadar konuşsa dinlerim” adamlarından. Yalnız sakalı var işte. Yakın kız arkadaşlarla içilen ilk kahve süresindeki konuşmayı paylaşacağım şimdi size:

Yeşer: Ya şöyle süper, böyle süper.. –anlata anlata bitirememek-

Gülşah: Vay be… Ay çok şahaneymiş, tipi nasıl peki?

Yeşer: Bilmiyorum…

Burçak: Nasıl yani?

Yeşer: Bilmiyorum yani, gerçekten bilmiyorum. Sakalı var…

Şu fotoğrafa bakın mesela:

Önce sol tarafını elinizle kapatın. Altından ne çıkacağını tahmin edebilir misiniz? Edemezsiniz, her şey olabilir, her şeye benzeyebilir.

Geldik “Peki bu durumda ne yapmalı?” sorusunun cevabına. Yani neye benzediğini bilmiyoruz diye bu kadar süper bir adamı kaçıracak halimiz yok herhalde. Sizce napıyoruz? Ev-vet, 10 puan sana; hemen Facebook sayfasına giriyor ve tüm eski fotoğraflarını kurcalıyoruz. Kendisinin yoksa bile mutlaka eskilerden taglenmiş sakalsız hali mevcuttur. Facebook hesabı yoksa, gezgin filansa da ne kadar merak ettiğimizi, yaptıklarının çok heyecan verici olduğunu zırvalıyor ve fotoğraflarını merak ediyoruz.

İlla ki sakalsız bir fotoğrafını bulabilirsiniz yeterli azimle, sakallı doğacak değil ya. Hı, ona benzer bir durum söz konusuysa arkanıza bakmadan koşarak uzaklaşın derim zaten. Yemişim enteli.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir