Anasayfa

“Yalnız, Öpmezsen Sevinirim!”

By  | 

O kadar uğraş, milimetrik hesaplar falan… Sonra adam gelip öpüversin!

Yazı: Sima Ertem

sima.ertem@mbsays.com

Küçükken yeşil renkli sakızların içinden çıkan dövmeleri suyla kollarımıza, bacaklarımıza yapıştırmak gibi bir huy edinmiş ve bu konuda pratik kazanmışızdır ya hepimiz… İşte şimdi o anıları geri çağırma vakti! Artık sizi dudak yarışlarında öne geçirecek şey ne zeytinyağlıyı fazla kaçırmış gibi duran parlatıcılar, ne de dudak şişiren rujlar… Yeni deneysel çalışmamız; sticker şeklinde, geçici dudak dövmesi!

Türkiye’de henüz görmedik ürünleri; ama internet üzerinden satış yapan bir sürü site oluşmuş şimdiden, tane olarak fiyatları 5 dolar- 15 dolar arasında değişiyor.

Uygulaması ziyadesiyle dikkat istiyor. Küçük bir el titremesi, milimetrik hesapları bozup zaten az gelişmiş olan alt dudağı yarıya bölebilir veyahut maazallah hatalı botoks uygulaması görüntüsü yaratabilir. Bakınız uzmanı bile dudak kenarlarını küçücük taşırıveriyor çaktırmadan…

Şimdilik satılan dövmelerin arasında hayvan desenleri, puantiye etkileri, gökkuşaklılar var bolca.

Tamam, dudağa leopar deseni döşeyip sokağa çıkmak çok gereksiz bir çabalama olabilir, neticede çok da tatlı görünmeyeceği aşikardır; fakat bu tekniği de daha sade, hayırlı bir iş için kullanmak da mümkün olabilir. Dudak içlerini hafif koyultarak, kıvrımları belirginleştirmek gibi küçük gölge oyunlarıyla dudakların doğal haliyle daha dolgun görünmesi sağlanabilir mesela.

Ama siz o kadar uğraştıktan sonra dövmeniz bozulmasın diye, heyecanlara kapılan o adama ‘yalnız, öpmezsen sevinirim!’ diyebilecek misiniz?