Asya Yenizen-Şeytan'ın Son Ütücüsü

Yaş Dedim Islak Anladın!

By  | 

30 yaş malumunuz kadınlar için evlilik adına bir “deadline” dır; yani Türkçe meali “eğer otuzda da evlenemediysen tüm akrabalar ve dahi akrabaların gün arkadaşları sana sorgusuz sualsiz koca adayları bulmada serbest ve tam yetkili kılınmışlardır.

Yazı: Asya Yenizen

30 yaş malumunuz kadınlar için evlilik adına bir “deadline” dır; yani Türkçe meali “eğer otuzda da evlenemediysen tüm akrabalar ve dahi akrabaların gün arkadaşları sana sorgusuz sualsiz koca adayları bulmada serbest ve tam yetkili kılınmışlardır. Senden habersiz ayarlanmış görücü buluşmalarına eskaza karşı çıkacak, muhalefet edecek olursan dedikodunun dipsiz kuyularında boğulmaya mahkumsundur. Bu sebeple çevremiz 29,5’da evlenmiş ve 30’u çeyrek geçe boşanmış kadınlarla doludur. Neticede “diplomanı al, elinde mesleğin olsun sonra gene müziği hobi olarak yap” ile aynı mantık. Evlenebildiğini, bir erkeği buna ikna edebildiğini ispatla, sonra gene bekar gezersin. Biz de evlilik fikrinden bağımsız olarak 30 yaşındaki kadın hangi yaşta bir erkek istiyor bunu merak ettik ve gene geniş kapsamlı bir ankete imza attık. 30 yaş üzeri 8 kadına sorduk; aşağıdaki erkek modelleri hakkında fikirlerinizi belirtir misiniz?

Cevapları özetle şu şekilde oldu;

1- 30 yaşında olup 20 yaşında hisseden erkek
“Aman benden uzak olsun, erkek tayfasından ayıramam, gözünü dışardan içeri sokamam,kendimi zor büyüttüm bir de bununla uğraşamam, istemezuk”

2- 30 yaşında olup 30 yaşında hisseden erkek
“Şimdi onda kariyer yangınları vardır, işten kafayı kaldıracak da, vakit bulacak da, arayacak da, oh-hooo. Bir de 30’luk adamın etrafı olgun erkek arayan, pervane misali 20’liklerle dolu. Tam selülitle barışmışım, şimdi yeni bir özgüven savaşına giremem.”

3- 40 yaşında olup 30 yaşında hisseden erkek
İşte parmağına Trabzon burma misali yüzük takmak istediğim adam. Anamın babamın, akrabaların ve ahbapların önüne “alın uleyn kapağınızı” diyerek fırlatmak istediğim adam. Telefonu var mı sizde?

4- 40 yaşında olup 40 yaşında hisseden erkek
“Yaa şimdi ne bileyim ben de daha 32 yim biliyor musun? 50 gibi menapoza girsem o zaman adam kaç yaşında olacak?Hani şey açısından, ee ne bileyim? Yani sportifse belki de, eeee hımmmm…”

5- 20 yaşında olup 20 yaşında hisseden erkek
“Ayaklarını yıkar suyunu içerim, dökülen kıllarından kaşkol örerim, sevdim mi tam severim, hem yanında yatar hem de yerim”

Belki de kaynak seçimimiz yanlıştı.
Yeni bir geniş kapsamlı ankete kadar esen kalın.

2 Comments

 1. elly

  13 Şubat 2011 at 07:34

  Şimdi 30 yaşında olup kendini 15 sanana adamları ne yapmalı(!)
  En kısa zamanda geri dönüşünüzü bekliyorum. Sizleri de seviyorum.

 2. Asya Yenizen

  18 Şubat 2011 at 07:21

  Sinemada aksiyon filmlerine filan götürün, evde play station oynayın. Tek yapmamanız gereken bel bağlamak olmalı. 15’inde hissediyorsa kan beynine gitmiyordur henüz. Ergen erkek sivilcelerini ve ayarsızlığını hatırlatmayı borç bilirim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir