RELATIONSHIT

Yemekteyiz: Abla Buradan Yol Geçecek!

By  | 

Yazı: Derya Güzel

derya.guzel@madambrownie.com

Erkeğin kalbine giden yol.

Mide.

Midesizlik.

Daha neler…

Söz konusu bir erkekse kim olduğunu önemsemeden hemen meziyetlerimizi dökme derdine düşüyoruz. Arkadaşın, sevgilin, fuckbuddy’in. Tarihten beridir genlerimize işlenmiş (işlettirilmiş) hamaratlığımız olduğu için, ataerkil düzeni de belli başına bir hizmet sektörü olarak gördüğümüzden erkek görünce dayanamıyoruz. Sofralar kuruyoruz, yemekler yapıyoruz, estetiğinden konforuna kadar her bir şeyi düşünüyoruz. O dolaba elini soktuğunda ilk gelen çamaşırını giymişse de sen en şıkını, en deliklisini, en bi tahrik edicisini seçiyorsun. Aşk da, seks de bir nevi hizmet sektörü çünkü gözünde.

Arkadaşına ne diye bu kadar özen gösterirsin, onu bilmiyorum bile.

Misafirim var. Evet, sevgilim değil kendisi. Buna rağmen güzel bir şeyler yapalım diye geçmiyor değil kafamdan. Ne yemek yapsam diye kara kara düşünürken; “bir makarna yapsak yeter, salataya bile gerek yok” diyerek abartmaktan kaçınıyorum derhal. Arkasından hemen, “Tatlı mı yapsam acaba ya” diyiveriyorum, tutamıyorum kendimi. Kadınım ya. Öyle oluyor bu işler sanıyorum. Sonuçta makarna yapıyorum. Akdeniz sosu hazırlıyorum. 1 ya da 2 saat rötar yüzünden ne makarna istediğim gibi oluyor, ne de sosun tutturduğum kıvamını koruyabiliyorum. Pişen böreklerin soğumasından bahsetmiyorum bile. Neyse ki şarapları dolaba koymuşum. Yine de istifimi bozmadan makarnaları tabağa koyup sosunu döküyorum üzerine. Arkadan gelen ses:

“Ketçap var mı?”

Valla hikâyeyi uzatmaya gerek yok. Erkeğin kalbine bu yoldan gidilmiyor arkadaşlar. Erkeğine kalbine giden yolları da kapatmışlar üzerinize afiyet. Yerleşim birimi kurmayı denemeyin bile, istimlâk ediyorlar, üzerinden yol falan geçiyor kimi zaman. Asfaltın altında kalmamaya bakın siz.

Sabah kahvaltısında tava börek yapalım dedik, peynirli sosisli falan. Gitmeden karnı doysun, yollarda bayılmasın açlıktan dedik. Peynir kutusunu gören sevgili arkadaşım; “Peyniri bastın di mi içine, insan sosis domates koyar” dedi.

Bütün gün uğraşıp sevgilisine 6 çeşit yemek yapıp terleyen, sevgilisinin yemeği 15 dakikada bitirmesine rağmen sinirini yutan bir kadın bile tanıyorum.

Ne diyelim.

Güle güle canlarım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir