baş tacı

Yeni Başlayanlar İçin : AYRILIK

By  | 

3

 

Sonuçta biz kadınlar gidenin arkasından koşamayız, saçlarımız bozulur!

Yazı: İrem Ezgi IŞIK
twitter.com/iremezgi_ 

Hiç birimiz bir ilişkiye “ayrılmak” için başlamayız.

Her birimiz beyaz atlı prensimizi bulmak için bolca kurbağa öpeceğimizi biliriz.

Ama ayrılık, bu hayatta pek çok kez yaşayacağımız kaçınılmaz sonlardan birisi.

“Ayrılık acısı” da çekmeyenin diline kolay bir süreç.

Bu hayatta her şeyin hakkını vererek yaşayın kızlar. Sevinçliyseniz popo dansı yapın, üzgünseniz yorganı üzerinize çekip kapınıza “bunalım gittim gelicem” yazın.

Ayrıldıysanız, ayrılığın da hakkını verin.

İçin, ağlayın, “Bu bana yapılır mı?!” diye nara atın, çikolataya abanın, yataktan çıkmayın..

Ama abartmayın!

Yapılmayacaklar Listesi:

●Başkasının hesabından eski sevgilinizin facebook hesabına bakıp bakıp kendinizi paralamayın. Yapmayın yani bunu. Gidin saçınızı kestirin onun yerine.

●Sosyal paylaşım sitelerine sırf o okusun, onun kulağına gitsin diye durum güncellemeyin, twit atmayın, fotoğraf paylaşmayın. Dışardan liseli gibi görünüyorsunuz! İlişkinizi kaybetmiş olabilirsiniz, bari karizmayı çizdirmeyin :{{

1

●”İntikam“,”Bir gün geri geleceksin ama beni bulamayacaksın!“, “Elimi sallasam ellisi…“, “Sana mı kaldım hıh!” alt yazılı ünlü  sözleri paylaşmayın, RT ‘lemeyin, evde pijamalarla hüngür şangır ağlıyorum demenin garip bi yolu bu. Yapma evladım.

●Foursquare ‘den yerini öğrenip,  kolunuza en çabuk bulduğunuz kız arkadaşınızı çanta gibi takıp şans eseri  orda karşılaşmış havası yaratmayın, yemiyorlar!

●Sakın ama sakın ayrılır ayrılmaz “sen görürsün”lü düşünceler yüzünden, önünüze gelen ilk erkekle yazışmayın, fingirdemeyin, çıkmayın, sevgili olmayın, yatağına girmeyin. Bu tarz durumlarda “-Vay be yerim ne çabuk doldu :((” olgusundan çok “-Vay ırıspı, bu kadar çabuk başkasına gittin ha? İyi ki ayrılmışım” lar çarpar yüzünüze.

●Önünüze gelen herkese ayrıldığınızı ilan etmeyin. İlişkiniz ne kadar özel ve size aitse ayrılığınızda sizi ilgilendirir.

 

Işık hızıyla yapılacaklar listesi:
● Online tüm platformlardan ve telefondan onu silin. Hatta onun silmesine fırsat vermeden silin. Merak eden o olsun.

● Telefonunuzdan, mp3 player’ınızdan kısa bir süreliğine slow şarkıları silin. Kulağınızda Madonnda – Give it to me çalarken buhran yaşamak zorlaşır.

● Aldığı tüm hediyeleri, yazdığı tüm notları mektupları, kısacası onun size verdiği ne varsa hepsini toplayıp bir kolinin içine koyun. “Eaah silerim böyle aşkın ızdırabını lan!” dediğiniz ve yeniden seveye hazır olduğunuz zaman (evet gelecek o zaman!) o kutuyu çöpe atmak, zincirlerinizden kurtulmuşcasına özgür hissettirecektir sizi.

● İsterseniz ayrılığın kırkı çıkınca mevlüt okutun, isterseniz 10 yıllık mortgage’e girip, “-her ay o parayı nerden bulucam” diye düşünün ama onunla paylaştığınız zaman aralığını doldurmak adına yeni bir meşgale bulun. Yoga mı yaparsınız, spora mı başlarsınız, yan fülüt kursuna mı gidersiniz bilmem. Ama elinizden geldiğince günü yorgunca bitirip, kendinizle baş başa  kalıp üzeleceğiniz zamanı mümkün mertebe azaltın.

Hayatınız her ne kadar normal olmasa da, siz bu hayatta neler yaşadınız, bir ayrılık sizi öldürmez.

2Acıtsa da öldürmez.

Daha kaç ayrılıkla baş etmek zorunda kalacağız kim bilir?
Yo hayır sevgilimden ayrılıp yazmıyorum bu yazıyı. İki üniversite bitirip üç dil bilen ama ayrıldığı zaman öleceğini zanneden, kim olduğunu, kadın olduğunu unutan her bir hanım kızımızı dürtmek, boynumun borcudur!

Sonuçta biz kadınlar gidenin arkasından koşamayız, saçlarımız bozulur!

Yazılanlar da tecrübe ile sabittir.

Öperim saçınızın dağınık dalgalarından:*

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir