baş tacı

Yılbaşında Muhteşem Ev Partisine Doğru…

By  | 

31 Aralık’a sadece 6 gün kalmışken, hala ne yapacağınıza karar veremediyseniz ve biraz da az para harcasam hiç fena olmaz diyorsanız bu öneriler sizin çok ama çok ihtiyacınıza yarayacak türden! Zaten 31 Aralık gecesi dışarı çıkmak hem cebe hem psikolojiye zarar. Kalabalıktan mı bahsetsek, nereye gitseniz peşinizi bırakmayacak olan garip tiplerden mi bilemiyoruz. Bu yüzden biz dedik ki şöyle en güzelinden, herkesin çok eğlenebileceği türden bir ev partisi yapalım! Ev sahibi de biz olalım! Eğer siz de bizimle aynı kararı verdiyseniz hemen buraya bakıyorsunuz! :)

1) Öncelikle dekorasyona el atmadan, bütün halıları kaldırıp rulo yapıp bir kapı arkası ya da dolap üstüne yerleştiriyorsunuz. Yere türlü türlü yiyecek içecek döküleceğini düşünürsek  ilk olarak bunu yapmak oldukça zekice :)

2) Öyle showroom gibi neşeli neşeli yılbaşı süslemeleriyle evinizi renklendirmek istiyorsunuz biliyoruz, ama o sehpanın üstündeki objeleri bibloları kaldırıyoruz maalesef. Hem kırılma ihtimalleri çok yüksek, hem de koltuk ve sandalye sayısı yeterli olmayacağı için sehpalar o gecelik koltuk görevini üstlenecekler. Bir sürü minder edinseniz iyi olur.

3) Siz ne kadar istemeseniz de kaşla göz arasında yatak odanıza da girecekler mutlaka. Nasıl olsa girilmez diye, sütyeninizi falan ortalıkta bırakmayın. Yine de siz bilirsiniz.

4) Tamam yerden halıları kaldırdık, ama yine de ertesi gün izmarit toplamak isteyeceğinizi sanmıyoruz. O yüzden bol bol küllük bulundurun etrafta.

5) Eğer arkadaşınızın arkadaşının arkadaşı gelirse, ki bu sizin tanımadığınız biri olur. Ne olur ne olmaz parfümleri, o pahalı kremleri ortadan kaldırın. Sonra üzülmeyin.

6) Etrafta ne kadar absürt obje olursa herkes o kadar çok eğlenir. İnsanlar kaybedecek bir karizmaları kalmadığında şahane eğlenirler. O yüzden peruktur, otriştir, büyük gözlüklerdir, ilginç şapkalardır hep ortada dursun.

7) Evde ucuz atıştırmalıklar depolayın. Masa kurmaya kalkmayın, eğlenemezsiniz. Garsonluk yaptığınızla kalırsınız. En güzeli açık büfe hazırlamak. Hindi pişireyim, paçanga böreği de olsun derken gece sonunda ekmek kemirmek zorunda kalan misafirlerle karşılaşmayın.

8) Daha başlarken çöp torbası stoğu yapın. Ertesi sabah çıkacak olan çöplere emin olun siz bile inanamayacaksınız. Bu konuda çok iddialıyız!

9) Eğlence bittikten sonra eve dönmeyi düşünmeyenler, sizde kalacak misafirler için rahat yataklar ya da temiz çarşaflar gibi şeyler sunmayın. Beklentilerini yükseltmeye gerek yok. Yoksa 2013’ün ilk haftasını çamaşır makinesi ve ütü arasında geçirmek zorunda kalabilirsiniz.

10) Çamaşır makinesinden bahsetmişken, bulaşık olayı da çok önemli. Geceye makineniz boş başlayın. Plastik tabaklar, çatallar ve bardaklar kurtarıcılarınız olabilir. Gece sonunda ince belli çay bardaklarıyla shot yaparken bulabilirsiniz yoksa kendinizi. Ayrıca yeni yılın ilk günü koca bir tezgah bulaşık yıkamak istemeyeceğinizden de eminiz :)

11) Her ortamda doğuştan DJ olan bir delikanlı çıkar. Listeniz ne olur ne olmaz hazır olsun, ama müzik senden sorulur derseniz hem ortam hem de o adam süper bir yılbaşı partisi geçirecektir. Yine de bir playlist hazırda tutabilirsiniz, içiniz rahat etsin!

12) Davetlilerde kız-erkek dengesini korumaya çalışın. Kadınlar matinesi ya da birahaneye dönmesin ortam. Maç muhabbeti etrafınızı sarıverir farkında olmadan…

13)  Her ortamda eğlenen ve dans eden insanları çağırmaya özen gösterin. Birkaç kişi dans etmeye başladıktan sonra insanlar gaza gelir. Önemli olan o bir kaç kişinin partide olması :)

14) Kendi kendini mutsuz eden, modu düşen insanlar olursa çok takılmayın; bu sizin de geceniz. Onlara bir duvar köşesi verin. İçkileriyle orda dursunlar.

15) Sonuncu ve altın kural, mutlaka çok ama çok eğlenin! Ev sahibi eğlenirse, herkes çok eğlenir 😉

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir