Ayın Dikkat Çekeni

Yılın Adamları

By  | 

Yazı: Madam Brownie

Gelenekselleşmiş bir seçimden bahsediyoruz. Her sene, o yıla damgasını vuran erkekleri seçmek bizlerin en sevdiği seçimlerden. Yalansa yalan deyin : )

Esquire dergisi de Facebook üzerinden 1 Şubat-5 Mart arası yaptıkları oylamayla yılın erkeklerini belirledi ve okuyucuların seçimleriyle 7 kategoride Türkiye’nin EN’leri seçildi. Seçimleri kendinize o kadar yakın bulacaksınız ki; isimleri gördükçe bir kez daha zevkinize güveneceksiniz. O zaman biz de yılın adamlarını muhteşem Madam Brownie okuyucularına sunmaya başlayalım:

%23 oyla En Karizmatik Erkek kategorisinin birincisi  hepimizin tahmin edebileceğiniz şekilde Kenan İmirzalıoğlu. Yıllardır gerek sesi gerek duruşuyla bizi bizden almış; takım elbiseyi en iyi taşıyan erkek olma kategorisi olsa birincilik üzerine birincilik kazanır : )

Gelecek vaadeden Erkek kategorisinde hepimizin tahmin edebileceği gibi birinciliği göğüsleyen Can Bonomo oldu. Can’ın gerek şarkıları gerek eğlenceli dansı gerek beyefendi duruşu birinci olmaya yetiyor da artıyor bile. Ayrıca bir çoğumuzun platonik aşkı olma yolunda hızla ilerliyor.

En Stil Sahibi Erkek kategorisinde ise birinci Engin Altan Düzyatan seçildi. Kumral saçlarının kesimi ve giyim tarzı ile takdirlerimizi toplayan Engin, bu birinciliği kuşkusuz hak ediyor.  Ayrıca özellikle magazin dünyasına yansıyan mütevazi duruşuyla da kadınların ‘evlenilecek erkek’ kategorisine girdiğini biliyoruz.

En Başaralı Erkek kategorisinde Nuri Bilge Ceylan birinci seçildi. Dünya çapında ünlü bir sinemacı olma yolunda hızla ilerleyen Ceylan, 64. Cannes Film Festivalinde ‘Bir Zamanlar Anadolu’ filmiyle Büyük Jüri Özel Ödülü kazandı. Esquire okuyucuları da bu başarıyla kayıtsız kalmamış.

Yılın En Kıskanılan Erkek tahminlerini alalım! : ) Tabi ki hepimizin yaşadığı durumu anlatır bir isim var karşımızda: Kıvanç Tatlıtuğ! Sevgililerimizden ve eşlerimizden yükselen isyan sesleri:

-Aşkım bu adamda ne buluyorsunuz? – O kadar da yakışıklı değil, abartıyorsunuz.

Ani ve derin çıkışlarıyla magazin dünyasının aranılan ismi Nihat Doğan, tabi ki En Antipatik Erkek kategorisinin birincisi seçildi. Zaman zaman ne anlattığını bile anlamadığımız isimlerin başında geliyor kendisi.

En Güvenilir Erkek kategorisinde ise birinci Serdar Kılıç seçildi. ‘Doğada Tek Başına’ adlı belgeseli sunan Kılıç’ın birinci seçilmesinin altında o savaşçı ruhunun bize hissettirdiği korumacı tavrı yatıyor. İnsan nasıl güvenmesin ki? : )
Önümüzdeki senenin en’lerini şimdiden merak etmeye başladık bile. Notlarınızı iyi tutmayı unutmayın : )

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir