Anasayfa

Büyür evladım kendi kendine

By  | 

– Ee evladım, çocuk düşünüyor musunuz?

– Çocuk ne zaman, geliyor mu yakında?

– Eh artık, bi’ dahaki bayrama çocukla gelirsiniz..

– İyi haberlerinizi ne zaman alıyoruz?

– Büyür büyür, oluyo bi şekilde..

– Gençken yapmak lazım.. lazım.. lazım.. zım.. zım.. zım..

– Neden çocuğunuz yok? Yoksa sorun mu var, olmuyo mu kızım? zım zım zım…

Eğer bu cümleler size de tanıdık geliyorsa, siz de evli ama çocuksuz bi’ çiftsiniz demektir; çünkü evli olmadığınızda hepimizin bildiği gibi, spermler ya da yumurtalıklar çalışmadığından, zinhar çocuk yapılamıyor. Her bayram çoğu zaman formaliteden gördüğünüz uzak akrabaların sizin hayatınızda söz sahibi olduğunu düşünmeleri yetmezmiş gibi, bi’ de ayıp olmasın diye tüm ısrarlara kibar yanıtlar vermeye çalışırsınız. Sonra eve gidince tabi “Ya senin amcan, hep benim başıma bırakıyosun, sen de lafa gir arada. Sorun mu var diyo bi de adam” diye tartışmalara girdiğiniz bile olur.

Belki çocuk sevmiyorsunuz, belki de sadece istemiyorsunuz, belki şu an markete deterjan almaya gidip domates alarak döndüğünüz bi’ dönemde olduğunuz için kendinizi böyle bi’ sorumluluğa hazır hissetmiyorsunuz; sonuçta bu sadece sizi ilgilendirir; ama bunu dürüstçe haykıracak cesaretiniz de yok değil mi?

Zaten bence, bu çocuk yapan herkesin kendi arasındaki bi’ intikam yöntemi. “Ay büyür ya, stress yapma”nın altında, “Sen bi’ yap çocuğu da göreyim, hahaha!” falan yatıyor.

Yine de ben bunu bi’ tek bizim akrabalarda var sanıyordum, meğersem dünyadaki tüm çocuklu akrabalar arasındaki gizli bir anlaşmaymış ki; taa Avustralya’daki Abby Lee ve Matt Kay de dayanamayıp muhteşem bi’ çözüm bulmuşlar.

Şimdi buraya tıpkı odatv ya da Sözcü gibi “İşte o fotoğraflar” diyerek burada bırakıp gidip kendi köpeğimle aynısından yapıyorum.

 

Yazı: Yeşer Sarıyıldız

yeser.sariyildiz@mbsays.com

https://twitter.com/androverdose

https://instagram.com/yesersariyildiz

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir