Anasayfa

GIYBET IS EVERYWHERE

By  | 

Dünyanın neresinde, kim olursak olalım, tanımadığımız insanlar hakkında bi’ şeyleri merak etme güdümüz sanırım hiç yok olmuyor. Hangimiz takside telefon falan bulduğunda, sahibine ulaştırana kadar fotoğraflara ve mesajlara göz atıp, sevgilisini aldatıyor mu, birilerine sexting gönderiyor mu, Twitter’da kaç follower’ı var bakmıyoruz? Bi’ gün elimize rüşvet alan bi’ devlet çalışanının ya da teröristin düşmesi ve onu anında rezil etmek, açığa çıkarmak gibi hayallerimiz yok mu? Ne, yok mu? E, benim var..

Neyse.. Sonuçta hepimiz kapının önünden ses gelince, kavga mı var diye bakıyoruz, otobüste karşımızdakinin gazetesi daha çekici geliyor ve yan masadaki konuşmaları dinlemekten keyif alıyoruz.

Peki, uçakta yan koltuğunuzdaki çift kavga edip ayrılıyor olsaydı, bunu fotoğraflayıp bi’ de tweet atar mıydınız? Tabi ki yapmazdınız. Neden? Ev-vet, çünkü bizim uçaklarda wifi ne arasın..

Kelly Keegs isimli Twitter kullanıcısı, yandaki çifti gizlice fotoğraflayıp terkedilen kız ve sevgilisiyle olan diyaloglarını an be an tweetliyor ve bu sayede tam 7K yeni follower kazanıyor. Yine de Türk magazinciliğinin yokluğu belli oluyor, bizimkiler olsa, kavga eden çifti çoktan bulur, Show Ana Haber’de kızı çıkarır, belki de Okan Bayülgen, çifti bi’ tek kendi anlıyormuşçasına programa birlikte ya da ayrı ayrı konuk eder ve 4 hafta bunun ekmeği yenirdi. Hatta Türk olduğumuz için, evlilik programları markete giderken falan köşede kıstırır, bize mürüvvetlerini göstermeden insanları rahat bırakmazlardı.

O yüzden yine de çiftin ucuz atlattığını düşünüyorum, yine de hepimize ders olsun; toplum içinde kimseyle tartışmayalım, kimse kimseyi terk etmesin. Hem zaten, uçakta terk etmek nedir? Kız, adamı uçaktan atsa, haklı o an. Kimseyi kaçamayacağı yerlerde, köşeye sıkıştırıp terk etmeyin lütfen.

 

Yazı: Yeşer Sarıyıldız

yeser.sariyildiz@mbsays.com

https://twitter.com/androverdose

https://instagram.com/yesersariyildiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir