Anasayfa

Hayat Var Be!

By  | 

Canlarımızın sıkkın  olduğu, ciddi bir vukuat olmayan günde de havanın esmediği şu dönemde; Madam Brownie sizi hayata bağlamaya söz veriyor.

Mesela sevgiliniz çevirim içi ama mesaja yanıt mı yazmıyor? Tüm iyi erkekler ya evli ya gay mi çıkıyor? Adam akşam bir Don Juan’ken sabah Tekel Bayisi Ömer Emmi’ye mi dönüyor? Yoksa en son çorabını mı çıkarıyor? Anlatıyorsun dinlemiyor, kızınca da adına dırdır mı diyor? Boşverin!

Dünyada böyle adamlar var arkadaşlar, hayat güzel, şu insanla aynı gezegen üzerinde yaşıyoruz.

Bu nefes aldığı sürece bize de umut var!

 

dünyanın en yakışıklı erkeği4 (1)

 

“Ay bu da bana mı bakacak sanki?” demeyin. Gönül bu. Gönül işlerinde yerli kurallar globalde de geçerli. Yani gönül aka da konuyor boka da.  Sümme haşa hepimiz ayrı ayrı pırlantayız aslında da, yani dil bilmesek bile inanırsak olur demeye çalışıyoruz burada.,

Baksanıza mesela ya;

Yiğidimiz aslanımız Josh,

 

Lost_Sawyer2

gitti şununla evlendi, şimdi kadına da “şu” demeyelim, vardır illa ki bir hikmeti. O ki bize umut verendir, o ki bizim yaşama sevincimiz, tüm imkansız aşklarımıza tesellidir, o ki bizim motivasyonumuzdur.

josh_holloway

Şuncacık boyu, çemçük burnu ile böyle bir adamı evinin erkeği yapandır. Düşün ki bu kadın sarma sarmayı filan da bilmiyordur ha, ona rağmen…

Mesela kaçımız Japonya’da baharı karşıladık? Böyle bir yer var gezegende ve bizim planlarımızda buraya gitmek olmasın? Olur mu öyle şey? Aklımızı, mantığımızı, işimizi gücümüzü koruyacağız ki, kendimizi atabilelim sonsuz pembe mor ve fuşya dünyasına. Instagram’da yapacağımız sükseyi bir düşünsenize!

Japonyada-bahar

 

Kaç yaşında olduğunuz önemli değil, çocuğunuz olmuş da olabilir ama ileride gidip şunu doğurmayacağımızın garantisi var mı?

beybi

 

Bununla ve kokusu ile dünya zaten durmaz mı allaşkına?

Ya da mesela, gittiğiniz en kalabalık festivali 1000’le çarpın! Yok mu sanıyorsunuz? Var tabi ki!

festival

Her festivalin musluğundan bir yudum içmedikçe nereden bileceksin? Daha da büyük ve güzelini aramaktan vaz geçmemeli. Durursak yaşlanırız, pes edersek bağnazlaşırız.

Biz inadına inadına, keyiften ve neşeden yana olalım, umuttan ve barıştan yana.

Çünkü biz henüz şunu yaşamadık ama çok yaklaştık.

kuba3

Umut edersek her şey olur, inanırsak da.

Son söz de o zaman yukarıdaki fotoğraftan seslensin:

Kaybettiğin tek savaş, uğrunda savaşmaktan vazgeçtiğindir.

Dik dur ve gülümse. Bırak neden gülümsediğini merak etsinler.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir