Anasayfa

İNANILMAZ DAD BOD KANDIRMACASI

By  | 

Duyanlarınız mutlaka olmuştur; Dad Bod akımı diye bir şey çıktı ve birçok Hollywood starı bu akıma destek olmaya başladı. Leonardo DiCaprio, Matt Damon ve Adam Sandler’ın başı çektiği bu akımda, Christian Bale, Jason Segel, Gerard Butler da var. Aşağıda, ibret olsun diye hepsinin fotoğrafını paylaşıyorum.

Screen Shot 2015-05-27 at 3.14.53 PM

                                                                            Leonardo DiCaprio

Dad Bod, “babamın vücudu” demek. Yani artık öyle kaslı değil, biraz spor ve sağlıklı beslenmeyle normal vücutların olduğu bir akım aldı başını gidiyor. Bu akımın en büyük destekçileri, sözde  “artık kaslı vücut istemiyoruz, doğal ve sağlıklı görünüşten yanayız” mesajlarıyla kadınlar. Kadınlar ya kafayı yemiş olmalı ya da kadınlar buna destek veriyormuş gibi görünen bir word of mouth projesi. Bir diğer alternatif de, biz kadınların hiç sorgulamadan her akıma kapılıp gidiyor olmamız olabilir.

adam sandler

Adam Sandler

Kişisel olarak tabi ki de, bu dayatılmış vücut kalıplarına, kaslı olmak için vücuda steroid basmalara karşıyım; ama bu değişim zaten topu topu 10 senedir kendine bakmaya başlamış olan erkeklerden başlamak zorunda mıydı?

Screen Shot 2015-05-27 at 3.15.56 PM

                                                                              Matt Damon

Yıllardır, tüysüz olacağız diye vücudumuzun türlü yerlerine yapışkan bantlar yapıştırıyor, lazer ışınlarıyla kendimizi yaktırıyoruz. Suratımıza allık denilen naneyi sürmediğimizde, insanlar artık renksizlikten hasta olduğumuzu sanıyor. Her saniye yeni orgazm olmuş pembeliğiyle gezmek zorundayız çünkü. Göz kalemi sürmediğimizde, gözlerimiz kendimize bile garip geliyor, nerdeyse kendi makyajsız halimize yabancılaştık. Manikür, pedikür, haftalık maskeler, günlük bakımlar, kuaför falan saymıyorum bile. Ömrümüz saçlarımızı parlak, bacaklarımızı pürüzsüz, vücudumuzu dönemin trendine uygun kilo ve yapıda tutmaya çalışırken bir taraftan topuklu ayakkabılar üstünde kariyer yapıp çocuk büyüterek geçti kadınlar olarak. Üstelik tüm bunları yaparken, her karbonhidrat yediğimizde kendimize açıklama yapmak zorunda kaldık kötü hissetmeyelim diye. “Ama proteinle karıştırmadım.”, “Ama arada iç organlar için karbonhidrat tüketmek gerekli zaten.”, “Dukan zaten sağlıklı değil.”

Screen Shot 2015-05-27 at 3.16.06 PM

 Christian Bale

Dünya değişecekse, bir zahmet bizden değişmeye başlasın. Selülit trend olsun mesela ya da beş yılda bir sıfır bedenle, “artık 38 beden moda” haberleri arasında geçiş yapılmasın.

Günde 20 mekik çekmek zor geldi diye, hoop diye akım başlatmakla olmaz o işler.

YE ME DİK

O mekikler çekilecek, o göbek gidecek Leonardo.

gerard-butler

                                                                                    Gerard Butler

Gerard seni de fena yaparız ayrıca.

Screen Shot 2015-05-27 at 3.19.08 PM

                                                                        Jason Segel

Ekşi sözlük’teki muhtemel bir leğen göbekten gelen muhteşem edit: Leydiiz, aşırı hızlı yazarken bod yerine bob yazmışım ve ekşi sözlükten sevgili bir yazar burdan vurup sonra Leonardo senin için mi zayıflayacak’a bağlamış. Ben de Leonardo için pilates yapmıyorum zaten. Olayı hiç anlamayan bu arkadaşa selam eder, yazım hatası uyarısı için teşekkür ederim.

Yazı: Yeşer Sarıyıldız

yeser.sariyildiz@mbsays.com

https://twitter.com/androverdose

https://instagram.com/yesersariyildiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir