Anasayfa

Neden Ayıp Olsun Ki?

By  | 
Bütün bir sene beklemişiz, hayalini kurmuşuz, hasırdan şemsiyelerin, mayoya yapışmayan kumun, dibi görünen denizin, tavada kalamarın, ızgarada çipuranın, ehli keyfte rakının…
rakı
Aylarca yer düşünmüşüz, yolu rahat olsun, sahili ferah olsun, denizi serin olsun, ulaşımı kolay olsun, kimseler bilmesin ya da belki herkesler orada olsun, sabaha kadar dans edelim, öğlene kadar uyuyalım, sinekler de bizden uzak olsun.
deniz
Kiminle gideceğimizi planlamışız, arkadaşlıkları tatil sınavlarına sokup çıkarmışız, kazananlarla yürümüşüz, kilometreleri beraber gitmişiz. Yolda düşen sevgililer olmuş, tatilde yan şezlonga efkarı yatırmışız. Masada karşı sandalyemiz boş kalmış belki. Ya da dostça çıkıp yola, belki batan güneşin hatırına öpüşüvermişiz.
Bilmesin mi kimseler?
ask-deniz.jpg

ask-deniz.jpg

Biz tüm kışın ağırlığını, bitmeyen çamurunu, kasvetli kara bulutunu göğsümüzden söküp atmak için onca ay beklemişiz, şimdi şu gün batarken boynunu eğen akşam sefasının fotoğrafını çekmeyelim mi?
Bronzlaşmış omzumuz, Şile bezi bluzlardan firar etmişse, üstüne bir uç uç böceği konmuşsa, biz de o böceğe bakarken arkadaşın kadrajına girip hayatımızın en kocaman gülücüğü ile parlamışsak o pozda, koymayalım mı şimdi bunu Instagram’a?
uç
Neden ayıp olsun ki mutluluğumuzu paylaşmak? Belki bir gören yakınlardadır, atlar gelir bir tabak daha oluverir soframıza, belki bronz ama yalnız omuzun; birinin içini titretir de çalmaz dediğin telefon çalıverir?
Manzara güzelse, biranın dışı da soğuktan sıcağa geçerken terlemişse, midyeleri açıp getirdiyseler masaya, öpüşüyorsak gölgemiz duvara yansıyarak, bikinimizin çiçeği ile masanın örtüsü de birbirine uyduysa bunlar güzel görseller, azıcık baksanız ne olur yani?
midye
Bunun nesi ayıp?
Ya da şöyle diyelim, ayıpsa ayıp, yasaksa yasak, koy kardeşim bir yerlere, kimseler bakmazsa, biz bakarız zevkle, umutla, keyifle!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir