Ayça Tandır - Evli Kafası

Online Offline Sevişmek

By  | 

Uzun mesafe ilişkisi denen, yabancıların “long distance relationship” dediklerinde çok daha afilli duran ayrılıkların kahır bela dünyası bin yıldır var, insan var olduğundan beri var.

Aşkın, tutkunun içe gömülüp, hisli duygularla mektuplar yazılan, o mektuplar yanlış ellere geçince cinayetlere sebep olan dönemler telefonun icadı en azından yakalanma riskini azaltırken aynı anda gelebilme ihtimalini oldukça yükseltti.

Ama yine ’80lerin o ağır ahizeli telefonlarını boynu ile çenesi arasına sıkıştırmak isterken boynu tık edip felcin kenarından dönen çok insan var.

george-bush-funny

Gelelim günümüze; ay çok şanslıyız artık.

Sadece telefonların ergonomik olması, internetin var olması değil, bir sürü mecranın da sizin karşı tarafla aşk tazeleyebilmeniz için elinden geleni yapması da söz konusu artık.

Şimdi akıl vermek gibi olmasın tabi biz AYM değiliz; nerede nasıl sevişeceğinizi en iyi siz bilirsiniz, yasalar da onaylarsa da bildiğiniz yoldan yürürsünüz.
Biz sadece neler var kısaca özet geçelim,

Bir kere Instagram bu iş için çok da güzel pek de güzel bir mecra; karşılıklı kilitli hesap açarsınız, sadece birbirinizi takip edersiniz; 15 saniye video hakkından tut da görselini efektlemeye kadar ohhooooo artık gerisi hayal gücünüze kalmış. Ama tabi işte bunlar hep güven olayı.

breast-cancer-instagram-hed2-2014

Sonra tam da bu iş icat edilmiş hatta bizce memeye aç bir yazılımcının, binlerce meme datası edinmeyi kafaya takması sonucu ortaya çıkmış snapchat var. 10 saniyeye kadar resmi karşı taraf görebiliyor ama kaydolmuyor. İsterseniz sadece 3 saniye görmesini de sağlayabilirsiniz.
üstelik karşı taraf ekran görüntüsü almaya kalkarsa bunu da size haber veriyor.
Yani kendin ettin kendin bulmak üzeresin bebişim mesajını iletiyor size.

snapchat

Whatsapp zaten leb-i derya, müthiş bir iletişim aracı. Burada sınırınız yok. Karşınızdakinin tüm konuşmayı, görüntü ve videosu ile kaydetmesinde sakınca görmüyorsanız yürüyün, tutabilene aşk olsun.

Iphone kullanıcısı iseniz Facetime ile karşı tarafı görüntülü arayabilirsiniz.

Bilgisayardan Skype açarsanız ellerinizi de bırakabilirsiniz.

Şimdi bir de Periscope var, yine tek kişi takip eden bir Twitter hesabı açarak yakalanma riskinin de heyecanı ile canlı yayını deneyebilirsiniz.

Bir de sadece IOS kullanıcıları için Glitchi uygulaması var. Görseli glitch’leyerek bilinçli olarak bozup, matinaya gönderilen fotoğrafın sadece onun parmak izini Touch ID ile okutarak düzgün görünmesi üzerine kurulu müthiş bir icat. Polisiye tadında memeler; yani illa gösterilecek.

Bunların hepsini karşı tarafı tanıdığınızı, sevdiğinizi ve güvendiğinizi ön görerek yazdık tabi.

Sonra lütfen elinizde mendille ağlayarak Madam Brownie ofisine gelip, “bacağına sıkmanız lazım bu adamın” gibi mesnetsiz taleplerde bulunmayınız.
Ayrıca internetten bir şey sildirmek cidden 127 dakikalık bir bilim kurgu-macera filmi gibi bir şey bunu da söylemeden geçmeyelim.

İmkanlar böyle olsa da, sevgilinin tabi yanı başında olanı en makbulü.

Tez kavuşmalar, mutlu baharlar…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir