Rengarenk

By  | 


Rengarengarenk rengarenk renga renga…

Yazı: Hatice Kulak

Evet, son baharın gelmesi, arapkızının camdan bakmaya başlamasıyla birlikte, sevgili yorumsuz ugg botlarımızın yanında her yerde onları da görmeye başladık.

Onlar kimler, ya da neler mi? Şimdi hemen camdan bakın; gördüğünüz 10 kadının 6 sının ayağında ne var? (Göz kırpıyorum bu esnada)

Şahsen kendilerini ugglardan daha fazla sevdim ve tuttum, hatta en kısa zamanda bir tane de edinmeyi planlıyorum. Renkli yağmur botlarından bahsediyorum, tabi sizin çoktan anladığınız üzere.

Bir kere çocukluğumuza dair izler var o botların üzerinde, onlar ayağınızdayken istediğiniz kadar çocuklaşabilir, sevgilinize ya damuhtelif adaylara

şımarıklık üstüne şımarıklık yapabilirsiniz.

Sadece renkleri değil bu botlarda bizi çocuklaştıran; hepiniz hatırlarsınız, en azından yaşı tutanlar: onlar çocukluğumuzun lastik botları! Tabi ki o zamanlar bu kadar moda ya da bu kadar renkli, şekilli, tasarımlı değillerdi; genelde kırmızı ya da siyah üzerine baskılı( puantiye) olurlardı.

Neyse, bu sizin yağmur botu giyip çocuklaşmanıza engel değil, hatta konumuzla hiç alakalı değil!

Elinizde şemsiye (mümkünse uygun renklerde), ayağınızda botlarınız, yağmur altında modunuza göre, romantik ya da depresif yürüyüşler yapabilir; modunuz uygunsa hoplayıp zıplayabilir, ıslanmaktan korkmadan sulara basabilirsiniz.

Botlarınızla skinny jean ya da hala moda olan taytlar ile rahat kombinlerin yanında; kısa şort, etek ve elbiselerle üşümeden cool ve sexy olabilirsiniz. Benim tercihim, kısa şort ya da etek altına uzun çorap veya konçlar ile kullanmak.

Her rengini, her tür baskılısını bulabilirsiniz. Bu sezon boylar konusunda da gayet esnekleşmiş olsalar da, en çok tutulanı yine de klasik ve dize kadar olanı. Çok fazla konuşmayalım.

En iyisi hep beraber buradan bakalım:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir